KONST / Litografier / Färglitografi 12433163
nr 1243 3163
Herman Pfeiffer
(1874-1960), USA
Färglitografi, "Glassbox". Signerad, numrerad 7/80, ca 76x52 cm
Kondition: missfärgningar
Herman Pfeiffer, amerikansk bildkonstnär född 1874, död 1960.
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
måndag 25 mars 2019
kl 19:14:10
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
700 kr
Herman Pfeiffer
Läs mer om Herman Pfeiffer